Wstęp Fabularny

Rok 2019

 

   

Daleki wschód ZONY….

Jak to niektórzy powiadają: Tu jest bliżej do Rosji i niedźwiedzi niż czegokolwiek …Lokalny ośrodek Stalkerskiego życia stanowi tu KRYJÓWKA zwana WARSZAWĄ od cwaniaka co prowadzi tu handel.

Tydzień temu w teren wyruszyła ekspedycja Wojen stalkerów wraz z naukowcami. Czego szukali? Nikt nie wie.

Szumu w zonie narobili… Wojskowym lepiej w drogę nie wchodzić więc każdy zapadł się pod swój bezpieczny kamień.

No i co żeśmy wszyscy zobaczyli gdy spod tego kamienia się wyczołgali…

Coś się “rypło”. Dotychczas obszar był stosunkowo spokojny. Anomalii nie było szczególnie dużo - jak i artefaktów… ale wystarczająco z punktu widzenia stosunku zysku do ryzyka. Niestety wojskowi znaleźli coś cennego i niestety/stety im nie wyszło. Uwolnili wiele anormalnej energii - pola anomalii obrodziły ale też zmieniły się. Doszło do przemieszczenia się sporej ilości mutantów, które wyczuły coś o czym jeszcze nie wiemy. Zwykle tego typu imigranci zostaliby uznani za problem, jednakże doszło do innego rodzaju niepokojącej imigracji… obcych stalkerów i obcych motywacji.

Na ten wcześniej dość spokojny obszar zony napłynęło wielu nowych ludzi. Teren robi się coraz bardziej niebezpieczny z dnia na dzień. Zona jątrzy się i ropieje niczym drzazga wbita w ciało. Doszło do tego momentu, że ten fragment zony został odizolowany od Dużej Ziemi i głównymi źródłami zaopatrzenia są przewodnicy, którzy żyją praktycznie w symbiozie z zoną.

                Ta część zony była wykorzystywana do „porzucania” czy ukrywania zwłok kłopotliwych dla władz zaraz po pierwszej katastrofie w Czarnobylu. Trudno powiedzieć czy to z tego powodu czy to po prostu przypadek, że obszar ten jest silniej połączony z Noostrefą i częściej też występują jej przebicia.

W ten obszar zony wysłano spory kontyngent wojska. Założono bazę wypadową w okolicy
z której wyruszyła duża grupa w celu zbadania Litu.  W następstwie ekspedycji sytuacja w tym miejscu zony znacząco się pogorszyła i teraz wszyscy są odcięci zarówno od zapasów jak i rozkazów – pomijając jeden. Zdobyć Lit.